Αγαπητό kefalonia magazine
Χθες η βουλευτής του Νομού Αφροδίτη Θεοπεφτάτου εξέδωσε ανακοίνωση-διευκρίνηση με την οποία ήθελε να απαντήσει στην καταγγελία του πολιτευτή της ΝΔ κ. Χαράλαμπου Λυκούδη για την εκχώρηση 18 ακινήτων- “φιλέτων” της Κεφαλονιάς στο Υπερταμείο.
Μία απάντηση έπρεπε να δοθεί για να καταλάβουν οι Κεφαλονίτες: Είναι έτσι όπως τα λέει ο κ. Λυκούδης ή όχι;
Ομολογώ ότι από την απάντηση που έδωσε η κ. βουλευτής, πέρα από την ρητορική αντιπαράθεσης, δεν κατάλαβα τι συμβαίνει. Όπως και πολλοί συμπολίτες μας νομίζω.
Οπότε, εκτιμώ, ότι θα πρέπει η κ. Θεοπεφτάτου να βγει ξεκάθαρα και να μας πει: Εκχωρήθηκαν τα 18 ακίνητα στο Υπερταμείο ή Λυκούδης και ΝΟΔΕ δεν μας λένε αλήθεια;
Διότι η “σύγχυση” και η “ομίχλη”που έχει δημιουργηθεί φοβάμαι ότι δεν την ευνοεί πολιτικά
Ο τοπικός αναλυτής