Αγαπητό kefalonia magazine
Ως “κεραυνός εν αιθρία” έπεσε χθες η είδηση της διάλυσης της ΚΕΔΗΚΕ αλλά και της πιθανότητας να μείνουν απλήρωτοι οι εργαζόμενοι εάν ο Δήμος Ληξουρίου δεν ψηφίσει τον προυπολογισμό της επιχείρησης, κάτι που ο Δήμαρχος Κατσιβέλης αρνείται να πράξει καθώς δεν συμφωνεί με τις οφειλές αν και ήταν τόσα χρόνια Αντιπρόεδρος!
Ο δημοτικός σύμβουλος Ληξουρίου Βασίλης Ρουχωτάς μιλώντας στον Cosmos fm επιβεβαίωσε την άλλη χθεσινή είδηση ότι το δημοτικό συμβούλιο Ληξουρίου έχει ψηφίσει την αποχώρηση από την ΚΕΔΗΚΕ. Πρόσθεσε όμως ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί πριν κλείσουν όλες οι οικονομικές εκκρεμότητες όπως συμβαίνει σε κάθε επιχείρηση.
Πάντως είπε ότι οι ευθύνες είναι του Δημάρχου Ληξουρίου και κάλεσε την νέα διοίκηση της ΚΕΔΗΚΕ να κατονομάσει όσους ευθύνονται
Ο τοπικός αναλυτής