Τέσσερα νέα Κέντρα Κοινότητας εντάχθηκαν στο Ε.Π. Ιόνια Νησιά 2014-2020Θα λειτουργήσουν στους νέους Δήμους της Περιφέρειας: – Δήμο Βόρειας Κέρκυρας – Δήμο Νότιας Κέρκυρας – Δήμο Ληξουρίου Κεφαλονιάς – Δήμο Σάμης Κεφαλονιάς Ήδη στα Ιόνια Νησιά λειτουργούν: – Κέντρο Κοινότητας ∆ήμου Κέρκυρας με παράρτημα Ρομά – Κέντρο Κοινότητας ∆ήμου Λευκάδας – Κέντρο Κοινότητας ∆ήμου Ιθάκης – Κέντρο Κοινότητας ∆ήμου Αργοστολίου με παράρτημα Ρομά – Κέντρο Κοινότητας ∆ήμου Ζακύνθου με παράρτημα Ρομά
Ο συνολικός προϋπολογισμός είναι 3,1 εκατ. € |