Ήττα αλλά και ελπίδες για το ανδρικό του Α.Σ. Κεφαλονιά…Αναμενόμενη ήττα και για τους παίδες.

Κατώτερη των περιστάσεων παρουσιάστηκε για 30 λεπτά, η ανδρική ομάδα του Α.Σ.Κ. στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του Β’ ομίλου, απέναντι στο Σκαγιοπούλειο Πατρών. Η ανατροπή που επιχείρησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, δεν ολοκληρώθηκε ποτέ καθώς το παιχνίδι έληξε με την πατρινή ομάδα να παίρνει το ροζ φύλο αγώνα με τελικό σκορ 54-50. Απομένει μια αγωνιστική με τους νησιώτες να αντιμετωπίζουν στην Αχαγιά την αήττητη ομάδα των Αστεριών και να θέλουν μόνο νίκη για να προκριθούν στα play-off ανόδου. Η εξέλιξη του παιχνιδιού ανά δεκάλεπτο: 14-14, 20-30, 29-43, 50-54. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Δούλιας): Γεμενετζής 12 (4), Γκαβός 13 (2), Καββαλιεράτος 4 , Μαγουλάς 5, Μανίκας, Χριστοφοράτος 2, Χρηστάτος 1, Σταθάτος 11 (2), Γαρυφαλλίδης, Καββαδίας, Βασιλάκης Ρουχωτάς 2.

Ήττα εντός προγράμματος και για τους παίδες από τον ισχυρό Προμηθέα Πατρών με σκορ 34-79. Απομένει η τελευταία  αγωνιστική με την Ζάκυνθο εκτός έδρας για να ολοκληρωθεί το final-6 και η ομάδα του Π. Ματιάτου θα επιδιώξει την νίκη, για να καταλάβει την 4η θέση της γενικής κατάταξης. Η εξέλιξη του αγώνα: 12-26, 19-49, 21-67, 34-79. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Βουργίδης Β. 2,   Καββαδίας 4, Βασιλάκης , Φραγκισκάτος,  Καραβιώτης 2, , Βεζυργιανόπουλος , Ντόκο, Σταθάτος 16 (2), Βουργίδης Δ. 8 (1). , Γαλιατσάτος 2, Χαρατσάρης Νασιόπουλος.