Ήττα για τον ΝΕΟΛ με 83-75

Δεν τα κατάφερε ο ΝΕΟΛ κόντρα στην Κηφισιά στην Αθήνα και έχασε με 83-75 (ημίχρονο 49-39 υπέρ της Αθηναικής ομάδας)

Η Κηφισιά επικράτησε του Ληξουρίου με 83-75 και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από το Αιγάλεω τη προηγούμενη αγωνιστική.

Η ομάδα του Τζουγανάτου έβαλε πολύ δύσκολα στην Κηφισιά από την αρχή του αγώνα και ούσα εξαιρετική στο πρώτο δεκάλεπτο, βρέθηκε να προηγείται με 3 στο 10ο λεπτό (23-26). Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο τα λάθη των αντιπάλων τους και με επιμέρους 26-13 στη δεύτερη περίοδο, πέρασαν μπροστά στην ανάπαυλα με 49-39. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι που ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστικοί σε όλο το παιχνίδι, είχαν ευκαιρία να χτυπήσουν το ματς αλλά κάποια χαμένα σίγουρα λέι απ, στοίχησαν στην ομάδα της Κεφαλονιάς με αποτέλεσμα η Κηφισιά να πάρει τη νίκη στο τέλος με 83-75.