Κεφαλονιά: Επεισόδια και διακοπή στον αγώνα Εικοσιμία-Σάμη. Γρονθοκοπήθηκε από φίλαθλο ο Π. Περιβολάρης.

Οχτώ γκολ, τρείς αποβολές, τραυματισμός ποδοσφαιριστή από φίλαθλο και διακοπή του αγώνα. Αυτά ήταν τα τέσσερα στοιχεία που συνέθεσαν την εικόνα στο σημερινό εξ αναβολής παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου του κυπέλλου μεταξύ της Εικοσιμίας και της Σάμης.

Ο αγώνας διεξήχθη στο ΔΑΚ Αργοστολίου με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με το εντυπωσιακό 4-4. Φυσικά το σκορ έχει ελάχιστη σημασία καθώς τα επεισόδια που σημειώθηκαν αμαύρωσαν την εικόνα μίας αναμέτρησης που μέχρι εκείνη τη στιγμή, παρά τα αρκετά νεύρα, κυλούσε ομαλά. Ασφαλώς πλέον αυτό που προέχει είναι η υγεία του ποδοσφαιριστή της Σάμης Παντελή Περιβολάρη, ο οποίος χτυπήθηκε από φίλαθλο της γηπεδούχου ομάδας αμέσως μετά το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα. Μάλιστα, το γεγονός ότι ο φίλαθλος αποτελεί μέλος της ΕΠΣΚΙ, προκαλεί αλγεινή εντύπωση και προσδίδει άλλη διάσταση στο περιστατικό που σίγουρα θα έχει συνέχεια.

Το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου προηγήθηκε 0-2 με τα τέρματα των Γ. Καρασαββίδη στο 4ο λεπτό και Γ. Τρίφη στο 12ο λεπτό. Η ομάδα της Λειβαθούς μείωσε στο 16ο λεπτό σε 1-2 με γκολ του Κ. Καραγιάννη, ενώ 6 λεπτά αργότερα η Σάμη διεύρυνε το σκορ με τέρμα του Ν. Μωραΐτη. Το ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους να μειώνουν εκ νέου σε 2-3 με γκολ του Γ. Φίλιππα στο 43ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν έστω και προσωρινά την πλήρη ανατροπή με τέρματα των Κ. Καραγιάννη στο 57ο λεπτό και Γ. Φίλιππα στο 87ο λεπτό. Και ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελείωνε με νίκη της Εικοσιμίας, η ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Π. Περιβολάρη.

Αμέσως μετά την ισοφάριση υπήρξε ένας μικρός διαπληκτισμός μεταξύ του σκόρερ της Σάμης και του τερματοφύλακα της Εικοσιμίας, ενώ ελάχιστες στιγμές αργότερα εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο φίλαθλος των γηπεδούχων ο οποίος γρονθοκόπησε τον σκόρερ. Όπως ήταν απολύτως φυσιολογικό, ακολούθησε ένταση μεταξύ παικτών και παραγόντων των δύο ομάδων, με τον διαιτητή Σ. Πλαχούρα να διακόπτει τον αγώνα.

Σύμφωνα με πληροφορίες μας, ο άτυχος ποδοσφαιριστής της Σάμης βρίσκεται αυτή την ώρα στο νοσοκομείο Αργοστολίου όπου και υποβάλλεται στις αναγκαίες ιατρικές εξετάσεις.

Σημείωση: Το poulatakefalonias έχει κατ’ αποκλειστικότητα video με τα επεισόδια. Ωστόσο, σεβόμενο μία διαδικασία που είναι σε εξέλιξη, επιλέγουμε να μην το δημοσιοποιήσουμε στην παρούσα τουλάχιστον φάση.

Πηγή: poulatakefalonias.gr