ΝΕΟΛ: Μεγάλη νίκη εκτός έδρας-Κέρδισε 75-58 τον Ιωνικό Νέας Φιλαδελφείας

Στην δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα έφτασε ο ΝΕΟ Ληξουρίου, ο οποίος μετά τη Κηφισιά πέρασε και από τη Νέα Φιλαδέφλεια, κερδίζοντας τον Ιωνικό με 75-58.

Η ομάδα του Μάρκου Τζουγανάτου εγκλωβίστηκε από την καλό διαβασμένη άμυνα του Γιώργου Ζάχου, αλλά και την τρομερή αστοχία της στα τρίποντα (είχε ένα στο πρώτο ημίχρονο και αυτό στο 18′ με τον Βασίλη Λαμπρόπουλο), και κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν οι Σωκράτης Ψαρόπουλος και Αντώνης Μιχάλογλου πέτυχαν μαζί τους 23 από τους συνολικά 27 πόντους της ομάδας τους. Η μεγαλύτερη τιμή της διαφοράς ήταν το +17 (71-54) στο 35′, ενώ αξίζει να σημειωθεί, ότι οι γηπεδούχοι παρά το κενό στην ρακέτα με την απουσία του Θάνου Θώδου, έδειξαν μια νεανική ομάδα που δουλεύει προς τον σωστό δρόμο.