Παλληξουριακός: Μόνος πρώτος & αήττητος στη διακοπή του πρωταθλήματος-Νίκη με 1-0 επί των Πρόννων (εικόνες)

Λουλούδας Γ. (45’+1’)
Με το γκολ του αρχηγού της ομάδας μας Λουλούδα Γ. με κεφαλιά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ Ημιχρόνου η ομάδα μας επικράτησε του Α.Ο. Πρόννων σήμερα το απόγευμα έχοντας, μάλιστα, αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στη σύνθεση της – Σπυράτος, Συριάτος, Κρίστο, Βλάχος, Κουμπούλης.
Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις καθώς σπαταλήθηκαν αρκετές καλές ευκαιρίες ενώ από ένα δοκάρι είχαν και οι δύο ομάδες.
Το σημερινό αποτέλεσμα την στέλνει μόνη πρώτη και αήττητη στη διακοπή του πρωταθλήματος.
Παρά τις πολλές δυσκολίες που συνάντησε η ομάδα μας στο πρώτο κομμάτι της σεζόν ανταπεξήλθε σχεδόν άριστα όσον αφορά τη βαθμολογική συγκομιδή.
Η διακοπή αποτελεί μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για ανασύνταξη ώστε να παρουσιαστεί ακόμα καλύτερη στο δεύτερο και πιο σημαντικό μέρος της αγωνιστικής χρονιάς.
Η επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων έχει οριστεί για το Σάββατο 7 Ιανουαρίου με τον εκτός έδρας αγώνα με τον Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς για την 8η Αγωνιστική