ΠΑΟ Εύγερος: Νίκη με 2-0 στην Ιθάκη-Αφιέρωσαν τη νίκη στον απόντα Θόδωρο Βουκελάτο (εικόνες)

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΚΙ η ομάδα μας ταξίδεψε σήμερα στη γειτονική Ιθάκη όπου αντιμετώπισε στο Δημοτικό Γήπεδο του Σταυρού την Πρόοδο.
Επιβάλλοντας το ρυθμό της από την αρχή της αναμέτρησης η ομάδα μας προηγήθηκε στο 4′ λεπτό με γκολ του αρχηγού μας Νίκο Παπαναστασάτο ενώ στο 23′ ο Αλέξανδρος Μόκας έκανε το 0-2 και 10 λεπτά αργότερα ο Γιώργος Θεοδωρόπουλος το 0-3 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει με το Θεοδωρόπουλο στο 57′ να σημειώνει το 0-4 και λίγο πριν την ολοκλήρωση του αγώνα ο Ενρίκο Πάπα στο 83′ και 89′ λεπτό πέτυχε δύο γκολ κάνοντας το τελικό 1-6 ενώ είχε μεσολαβήσει και ένα γκολ για τη γηπεδούχο ομάδα.
Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα η διοίκηση παρέθεσε γεύμα στους παίκτες αλλά και στους φίλους της ομάδας που ακολούθησαν την αποστολή για να γιορτάσουν την πρώτη φετινή νίκη στο πρωτάθλημα η οποία συνδυάστηκε και με το ευρύ αυτό σκορ.
Θα θέλαμε να αφιερώσουμε τη νίκη μας αυτή στον προπονητή της ομάδας μας Θόδωρο Βουκελάτο ο οποίος απουσίαζε από τη σημερινή αναμέτρηση για λόγους υγείας και να του ευχηθούμε καλή ανάρρωση και σύντομα κοντά μας…!!!
Επόμενος αγώνας της ομάδα μας είναι την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου στις 17:30 στο Δ.Α.Κ Αργοστολίου απέναντι στον Παλληξουριακό για την προημιτελική φάση του τοπικού κυπέλλου.