O Παλληξουριακός πήρε με 1-0 το …άλλο μισό ντέρμπι (τελικό: 2-1 τα Διλινάτα)

Στις Κεραμειές έγινε χθες το …υπόλοιπο του διακοπέντος προχθές ντέρμπι Κυπέλλου μεταξύ Διλινάτων και Παλληξουριακού με νικήτρια τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Ο Παλληξουριακός νίκησε στα …34 εναπομείναντα λεπτά 1-0 (το γκολ ο Αρμάντο στο 66′ με αμφισβητούμενο πέναλτι) και σε συνδυασμό με την προχθεσινή ισοπαλία 1-1 του αγώνα στα 56 λεπτά, προβάλει τώρα ως φαβορί για την πρόκριση.

Ο επαναληπτικός αγώνας των δύο ομάδων θα γίνει στο Ληξούρι.

Διλινάτα (Γ. Τόγιας): Ντερβισάι, Καλαφάτης Ε., Τζωρτζάτος Κ., Νεστερένκο, Τζωρτζάτος Δημ. (70’ Βουκελάτος), Χαραλαμπόγλου, Μούκα, Λουκάτος, Χασάι (90’ τζωρτζάτος Γερ.), Τζωρτζάτος Διον., Αλεξάτος (56’ Τζωρτζάτος Χρ.).

Παλληξουριακός (Σπ. Παπαδάτος): Λουκέρης, Μπερναλής, Αρμάντο, Λούλουδας, Λυκούδης, Μαρκάτος Σπ., Μαρκάτος Σωκ., Αντωνάτος Ηλ., Μπράτι, Μουρελάτος Χρ., Σινάι.